7 powodów, dla których System Zarządzania Tłumaczeniami jest zmieniaczem gier

blog_2

Nowoczesne środowisko tłumaczeniowe rozwija się w zdumiewającym tempie, a zmiany wynikają zarówno z wymagań klientów, jak i z niekończącej się ewolucji branży. Dążąc do godnych uwagi osiągnięć, musimy zrównoważyć nasze dążenie do sukcesu z wysokimi wymaganiami klientów, krótkim czasem realizacji i stale zmieniającym się tempem. Obecnie wdrażane procedury stają się nieaktualne z każdym dniem, który mija, co zmusza nas do poszukiwania nowych rozwiązań dla zmieniającego się rynku, redukcji budżetów i skrócenia terminów.

Wdrożenie dedykowanych narzędzi pozwala na automatyzację takich procesów jak nadzór nad projektem czy przygotowywanie raportów, dzięki czemu można skupić się bardziej na tym, co wymaga tzw. ludzkiego dotyku - czyli na wzmocnieniu profesjonalnych relacji z klientami i dostawcami. Wyznaczony system zarządzania projektami stanowi kompleksowe rozwiązanie w zakresie automatyzacji realizacji tłumaczeń, zapewniając w zamian również rozbudowane raportowanie i umożliwiając łatwe zarządzanie ofertami oraz kosztami. Ponadto można go zintegrować z szeregiem narzędzi CAT. Warto również wspomnieć o tym, że TMS znacznie ułatwia zarówno dostawcom, jak i klientom śledzenie na bieżąco realizacji projektów, ponieważ mogą oni korzystać ze spersonalizowanego portalu internetowego.

Automatyzacja obowiązujących procesów może prowadzić do znacznych oszczędności czasu i budżetu; pozwolić, aby dedykowany system wykonywał najbardziej czasochłonne zadania, może pomóc Ci wyróżnić się wśród konkurencji. Jeśli nadal nie są Państwo pewni, czy wdrożenie Systemu Zarządzania Tłumaczeniami może być rozwiązaniem, którego Państwo poszukują, proszę przyjrzeć się bliżej następującym kwestiom:

1. Zarządzanie finansami, obejmujące takie zadania jak fakturowanie i kosztorysowanie, zajmuje zdecydowanie zbyt wiele czasu!

Wszelkie kwestie związane z kalkulacjami mogą być łatwo rozwiązane dzięki wdrożeniu Systemu Zarządzania Tłumaczeniami, który intuicyjnie tworzy zgłoszenia zakupu w oparciu o zliczanie słów w przesyłanych plikach. Obejmując szeroki zakres oferowanych usług, pozwala również na zminimalizowanie czasu poświęcanego na przygotowywanie faktur przez przedsiębiorcę.

2. 2. Zarządzanie plikami staje się coraz bardziej uciążliwe.

Na każdym etapie realizacji projektu powstaje wiele wersji tego samego dokumentu. Coraz bardziej kłopotliwa staje się obsługa wielu plików pamięci tłumaczeniowych, a także ich przypisywanie i sortowanie według różnych kryteriów (według projektu lub klienta, aby umożliwić intuicyjne i wygodne przeglądanie). Jeśli także zagłębianie się w archiwach i wyszukiwanie tego, czego szukasz, sprawia Ci problemy, z pewnością przyda Ci się system zarządzania tłumaczeniami.

3. Sprawowanie bardziej zaawansowanej kontroli nad swoimi finansami.

Ustalenie, którzy klienci pomogą Ci znacznie zwiększyć przychody, jest kluczowe w śledzeniu budżetu Twojej firmy. Niektóre z tych najbardziej lukratywnych kontaktów wymagają bardziej praktycznego podejścia lub muszą znaleźć się na szczycie Twojej listy priorytetów. System zarządzania tłumaczeniami pozwala na natychmiastowe wyliczenie najważniejszych klientów, a także kontrolę kosztów i zysków.

4. Bezwysiłkowe określanie dostępności tłumacza w przypadku krótkich terminów.

Każdy projekt o krótkim czasie realizacji wymaga skrupulatnie zaplanowanego wysiłku całego zespołu. Wykonanie zadania może okazać się koszmarem, ponieważ zbieranie informacji o dostępności wielu specjalistów przeciąga się, mijają bezcenne minuty, a Ty nie wywiązujesz się skutecznie ze swoich obowiązków. System zarządzania tłumaczeniami może również służyć jako centrum informacji, gdzie tłumacze, korektorzy i redaktorzy mogą decydować o swojej dostępności do różnych zadań.

zarządzanie tłumaczeniami

5. 5. Państwa kanały komunikacji zdecydowanie wymagają poprawy.

Szybkie zmiany w branży tłumaczeniowej mają również wpływ na komunikację pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w realizację projektu. Przeciążone skrzynki odbiorcze, zagubione i niedoręczone wiadomości odchodzą do przeszłości - skok w przyszłość dzięki kompleksowemu systemowi zarządzania tłumaczeniami, który umożliwi bezproblemowy kontakt bez opóźnień.

6. Aktualizacja agendy dla każdego zarządzanego projektu jest prawie niemożliwa.

Ciągły napływ zupełnie nowych zapytań wraz z ciągłym zarządzaniem projektami w trakcie realizacji może uniemożliwić aktualizację kalendarza. Automatyzacja ukończenia projektu będzie pomocna w nadzorowaniu poszczególnych etapów projektu i utrzymaniu się o krok przed harmonogramem.

7. Kontrola wskaźników KPI i przygotowywanie raportów zajmuje większość czasu w pracy.

Nowoczesny biznes wymaga również konsekwentnego pomiaru i raportowania KPI, jednak jeśli chodzi o ich konsekwentne śledzenie, to okazuje się to bardziej uciążliwe niż można by przewidzieć. Korzystanie z TMS-ów zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu i ułatwi Twój wysiłek.

Postęp to skomplikowana podróż, która czasem wymaga zatrzymania się na chwilę i przyjrzenia się temu, co już osiągnąłeś i co robisz w tej chwili. Zobacz, które zadania przyczyniają się do rozwoju Twojej marki i określ, które z nich są niczym innym, jak powtarzającym się i prozaicznym obowiązkiem - i znajdź rozwiązanie, które wszystko ułatwi.