WORDFAST - JEDNO Z NAJBARDZIEJ POPULARNYCH NARZĘDZI DLA KOTÓW. CZĘŚĆ II

blog_2

Przydatne funkcje i funkcje programu Wordfast obejmują:

- obsługę wszystkich języków w programie Microsoft Word - w tym alfabetów innych niż łaciński lub języków z wzorcem pisania od prawej do lewej strony;

- możliwość pracy z wszystkimi formatami plików obsługiwanymi przez program MS Word;

- szereg wbudowanych funkcji zapewnienia jakości, które można zastosować podczas procesu tłumaczenia;

- możliwość korzystania nawet z trzech glosariuszy jednocześnie;

- rozpoznawanie terminów synonimicznych zawartych w glosariuszu;

- korzystanie z zewnętrznych słowników;

- współpraca z oprogramowaniem do tłumaczenia maszynowego;

- wyszukiwanie kontekstowe lub zgodność;

- Zapewnienie jakości rozpoznawanie kwestii związanych z interpunkcją i terminami nieprzetłumaczalnymi.

Pełna wersja programu obsługuje pamięć tłumaczeniową o pojemności do 500.000 TU (jednostek tłumaczeniowych), zapisaną w formacie ANSI (zwykły tekst) lub Unicode - dzięki temu jest łatwa do odczytania, obsługi, przechowywania i udostępniania.

W bezpłatnej wersji Wordfast oferuje współpracę z pamięciami tłumaczeniowymi o pojemności do 110KB lub 500 TU - wystarczającymi do pracy przy małych i średnich projektach. Należy zauważyć, że wszystkie funkcje i opcje, poza ograniczeniami pamięci tłumaczeniowych, są dostępne bezpłatnie, co jest unikalne na rynku - wersje demonstracyjne zazwyczaj nie posiadają pewnych funkcji.

Możliwe jest współdzielenie pamięci tłumaczeniowej i glosariuszy nawet z 20 stanowiskami roboczymi. Program Wordfast obsługuje również makra MS Word, co pozwala na praktycznie nieograniczoną konfigurację i dostosowanie do własnych potrzeb. Współpracuje z dowolnym systemem operacyjnym, na którym można uruchomić pakiet Office, co eliminuje problemy z kompatybilnością oprogramowania.

Narzędzia CAT znacznie ułatwiają pracę tłumacza

Użyteczność narzędzi CAT jest trudna do przecenienia w codziennej praktyce. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z powtarzającymi się tekstami - na przykład dokumentami tego samego typu lub tłumaczeniami w podobnej tematyce. Ważne jest, aby wybrać oprogramowanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - istnieje więc Wordfast, który jest bez wątpienia jedną z najlepszych opcji konfiguracji za pomocą MS Word i wielu funkcji.