Memsource

blog_2

Pozwól, aby technologia Ci pomogła - ale jak wybrać narzędzie CAT odpowiednie do Twoich potrzeb?

Ciągle zmieniający się rozwój różnych narzędzi CAT w ciągu ostatniej dekady zdywersyfikował rynek i zrewolucjonizował wykonywanie zadań tłumaczeniowych. Po długim okresie panowania Tradosa w tej dziedzinie, sektor ten stoi obecnie w obliczu dynamicznych zmian wynikających z pojawienia się nowych rozwiązań i programów, z których wiele jest znacznie bardziej przyjaznych dla użytkownika niż oprogramowanie oferowane przez SDL. Narzędzia te sprzyjają konsekwentnemu stosowaniu specjalistycznej nomenklatury, umożliwiają szybszą i sprawniejszą realizację zleceń, a także tworzenie spersonalizowanych baz terminowych i pamięci tłumaczeniowych. O ile aspekt finansowy jest niezaprzeczalnie ważny, o tyle potrzeby tłumacza muszą być brane pod uwagę - freelancerzy mają inne wymagania niż firmy, więc wydaje się, że nie ma takiego rozwiązania językowego, które odpowiadałoby wszystkim.

Memsource - intuicyjne, oparte na chmurze rozwiązanie dla niezależnych tłumaczy

Początkujących tłumaczy zniechęca często złożoność Tradosa i bogactwo jego cech, z których nie są w stanie skorzystać. W takich przypadkach wskazane jest poszukiwanie innego rozwiązania, które może nie oferować tak szerokiego wachlarza możliwości, ale i tak znacznie ułatwiłoby ten proces. Memsource, uruchomiona w 2011 roku i zyskująca coraz większą popularność w ciągu sześciu lat swojego istnienia, wydaje się być doskonałym wyborem dla początkujących (i bardziej zaawansowanych) freelancerów, którzy cenią sobie wysoką wydajność popartą prostotą i łatwością obsługi. To narzędzie CAT jest oparte na chmurze, dzięki czemu tłumacz może pracować dosłownie wszędzie, jeśli tylko ma dostęp do Internetu; taka swoboda jest dodatkową cechą dla profesjonalistów, którzy cenią sobie elastyczność lub mają tendencję do zabierania ze sobą pracy gdziekolwiek się udają. Program jest również odpowiedni dla firm, zapewniając szybki przepływ informacji i ułatwiając sprawne zarządzanie projektami. Dzięki przejrzystemu interfejsowi i intuicyjnej obsłudze, Memsource rzadko wymaga dodatkowego szkolenia poza krótkim wprowadzeniem, co oszczędza prezesowi firmy wszystkie czasochłonne etapy planowania.

Jak Memsource może pomóc Twojej firmie?

Wdrożenie narzędzi CAT jest ważnym krokiem w rozwoju firmy - krokiem, który może przynieść ogromne zmiany i ulepszenia. Udane wdrożenie oprogramowania CAT znacząco pomoże zarówno tłumaczom, jak i klientom, zapewniając najwyższą spójność w używaniu preferowanych słów wybranych przez zleceniodawcę oraz dostarczając wstępnie przetłumaczone zwroty w oparciu o stale powiększające się pamięci tłumaczeniowe. Główną zaletą korzystania z Memsource jest to, że podąża za modelem oprogramowania jako usługi (SaaS); w takim przypadku przedsiębiorca nie jest już odpowiedzialny za instalację, konserwację, rozwiązywanie problemów lub aktualizację oprogramowania, pozostawiając te zadania profesjonalistom i pozwalając dyrektorowi generalnemu skupić się na innych zadaniach. Program oparty jest na modelu freemium, co oznacza, że amatorzy i okazjonalni tłumacze mogą korzystać z niego bezpłatnie, natomiast profesjonalni tłumacze (Freelance Edition) i firmy tłumaczeniowe (Team Start, Team i Unlimited Editions) uiszczają miesięczną opłatę w celu uzyskania dostępu do dodatkowych funkcji.

Memsource pomaga Twojej firmie

Narzędzie CAT dla wszystkich - od początkujących i zaawansowanych tłumaczy po firmy i przedsiębiorstwa.

Mówią, że nie można zadowolić wszystkich, ale twórcy MemSource odnieśli spory sukces na tym wymagającym polu. Oferowane oprogramowanie jest skierowane do osób po prostu posługujących się językami, na wszystkich poziomach zaawansowania; dzięki intuicyjnemu i przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi zapewnia szybką i efektywną pomoc bez konieczności dodatkowego szkolenia. Jest tylko jedna kwestia, która powinna być dokładnie przemyślana przez właściciela firmy i klientów firmy razem - prywatność danych. Memsource jest rozwiązaniem opartym na chmurze, dlatego też wszystkie dane są przechowywane w sieci, co może stanowić wyzwanie w przypadku projektów obejmujących informacje poufne. Należy dokładnie rozważyć, czy skorzystanie z tego rozwiązania byłoby możliwe, poszukać korzyści i ewentualnych wyzwań, a na koniec wypróbować Memsource, a następnie zdecydować się na aktualizację i miesięczny abonament. W każdej chwili możesz zmienić zdanie - jest jednak bardzo mało prawdopodobne, że po wykonaniu takiego skoku będziesz się cieszył z cofnięcia się do tyłu.