Utworzenie biura tłumaczeń

blog_2

Pomyśl, zanim zaczniesz działać - ile badań jest rzeczywiście zaangażowanych w uruchomienie nowego biznesu?

Przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych, ta właśnie dziedzina rynku wydaje się być łatwym skrótem do udanego biznesu. Jednak po bliższym przyjrzeniu się tej specyficznej niszy rynkowej, można zdać sobie sprawę, że sukces leży dalej niż się spodziewano - i że jako właściciel firmy może być w jednej dzikiej, wyboistej drodze do osiągnięcia swoich celów. Zanim nawet pomyśli się o rzuceniu pracy, potencjalny przedsiębiorca powinien przygotować skrupulatny biznesplan i przeprowadzić dokładną analizę potencjalnych konkurentów, oczekiwanego popytu na oferowane usługi i własnej siły roboczej. Szacunki to za mało - to prawdziwe liczby, na których należy oprzeć swoje oczekiwania. Przygotowanie arkusza zawierającego wszystkie przyszłe wydatki w stosunku do szacowanych przychodów powinno dostarczyć wystarczającej ilości informacji, aby zdecydować, czy warto podjąć takie ryzyko.

Zabieramy się do roboty - papierkowa robota i biurokracja

Podczas gdy pomysł bycia własnym szefem może być bardzo pociągający, znalezienie własnej drogi przez wszystkie wymagane formalności może okazać się dość trudne. Jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich wiążących decyzji i składanie odpowiednich dokumentów w wyznaczonych terminach. Jeśli koszty są nieco przytłaczające, możesz spróbować finansowania unijnego - trzeba jednak pamiętać, że takie działania wymagają jeszcze bardziej rygorystycznych terminów i dokładnie przygotowanego kosztorysu. Tworzenie formalnych fundamentów przyszłego przedsiębiorstwa to dopiero początek, znalezienie wiarygodnych współpracowników i poinformowanie innych o Państwa biurze tłumaczeń okazuje się jeszcze bardziej wymagające.

Solidni współpracownicy i zaawansowane działania PR - czego jeszcze potrzebujesz, aby osiągnąć sukces?

Staranny dobór potencjalnych współpracowników może być dla Państwa firmy marzeniem lub przełomem. Rzetelna i terminowa realizacja zleceń pomaga w nawiązaniu długotrwałej współpracy z potencjalnymi klientami - a tego właśnie potrzebujesz zaraz po uruchomieniu nowego biura tłumaczeń. Jest też jedna niezwykle ważna rzecz, o której wielu nowych przedsiębiorców zdaje się zapominać - reklama. W dzisiejszych czasach nie wystarczy być po prostu na rynku, to Ty masz docierać do potencjalnych klientów. Zainwestuj w profesjonalną stronę internetową, załóż profil na Facebooku dla swojej firmy, bądź obecny w innych mediach społecznościowych, takich jak twitter, linkedIn czy nawet Instagram. Rozważ współpracę z PR-owcami, którzy doradzą Ci, jak stworzyć odpowiedni wizerunek Twojej firmy na rynku. Choć na samym początku możesz nie uznać tego za rzecz najwyższej wagi, to siła graficznej reprezentacji Twojego przedsiębiorstwa może być ogromna. Współpracuj z profesjonalnym grafikiem, aby stworzyć logo, które uzupełni wizerunek Twojej agencji i marki.

biznesplan

Na koniec - zadbaj o to, aby Twoja praca spełniała oczekiwania klientów.

Pozyskiwanie nowych klientów może być wyzwaniem, szczególnie na początku drogi do sukcesu. Aby w oczach przyszłych współpracowników wyglądać jak wiarygodny partner, postaraj się uzyskać dowolny dowód wykonanej pracy - referencje od swoich byłych pracowników lub przykładowe tłumaczenia. Na samym początku należy pamiętać, że nawiązanie współpracy z danym klientem nie oznacza, że pozostanie on lojalny na zawsze, dlatego tak ważne jest stosowanie różnych strategii utrzymania wysokiego poziomu zadowolenia klienta. Zapytaj swoich klientów o opinię na temat wykonanego zlecenia, oferuj im co jakiś czas atrakcyjny rabat i zastanów się nad przygotowaniem newslettera, aby byli na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami i usprawnieniami w Twojej agencji.

Uruchomienie biura tłumaczeń wymaga nie tylko długiego procesu przygotowawczego, ale także szybkiego działania i zaaranżowanego wysiłku wielu osób. Trzeba pozostać dwa kroki przed konkurencją i oczekiwaniami klientów, jednocześnie będąc na bieżąco ze wszystkimi wymogami formalnymi - i choć na początku może to być nieco przytłaczające, Państwa sukces jest niezwykle satysfakcjonujący.