Trendy biznesowe, które będą motorem sukcesu w 2021 roku - i ich wpływ na tłumaczenia

blog_2

Nadszedł ten czas w roku, kiedy spoglądamy w przyszłość, aby zobaczyć, co może przynieść przyszłość. Forbes jest jednym z tych, którzy w tym roku spoglądają w kryształową kulę, określając cztery trendy w sprzedaży na rok 2021. Poniżej przyglądamy się trendom wyróżnionym przez Forbes i zastanawiamy się nad ich konsekwencjami dla środowiska tłumaczy profesjonalnych.

Zaangażowanie następnego pokolenia

Sprzedaż do nastolatków i dwudziestolatków będzie głównym priorytetem dla wielu firm w 2021 roku. Znani jako Generacja Z, ci młodzi ludzie będą stanowić największe pokolenie konsumentów do 2022 roku, odpowiedzialne za aż 143 miliardy dolarów bezpośrednich wydatków.

Dorastając w niewiarygodnie połączonym świecie, dzięki postępowi technologicznemu ostatnich kilku dekad, Generacja Z będzie patrzeć poza granice kraju, jeśli chodzi o podróże, przyjaźnie i zakupy. W związku z tym, tłumaczenie marketingowe będzie kluczowe dla firm, które chcą w pełni zaangażować się w działania tego pokolenia młodych ludzi.

 

Wsparcie sprzedaży

W 2021 roku firmy będą inwestować w podnoszenie kwalifikacji swoich zespołów sprzedażowych. Od szkoleń po wdrażanie nowych technologii, firmy będą myśleć strategicznie o tym, w jaki sposób mogą zapewnić, że ich pracownicy sprzedaży są najlepsi z najlepszych. Na tak konkurencyjnym globalnym rynku nie mogą sobie na to pozwolić!

Z punktu widzenia tłumaczeń, tłumaczenia biznesowe, tłumaczenia biuletynów i wiadomości e-mail mogą być skuteczne, jeśli są częścią jasnej strategii opracowanej z myślą o tym, aby zespół sprzedaży czuł się pozytywnie, był otoczony opieką i zaangażowany.

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja (AI) nie jest niczym nowym, ale w miarę rozwoju tej dziedziny technologii firmy stale znajdują nowe sposoby, aby wykorzystać AI na swoją korzyść. W 2021 r. będzie to między innymi wykorzystanie AI do zwiększenia produktywności firm i ich pracowników. W grę wchodzić tu będzie analiza ogromnych ilości danych.

sztuczna inteligencja

Jeśli chodzi o tłumaczenia, wpływ AI będzie w 2021 r. dwojaki. W przypadku klientów z branży tłumaczeń biznesowych pojawi się szereg zadań tłumaczeniowych związanych z tą masą danych, od tłumaczeń technicznych po tłumaczenia związane z badaniami rynku. Tymczasem rosnący nacisk na sieci neuronowe i głębokie uczenie się ze strony tych, którzy chcą opanować tłumaczenie maszynowe, będzie prawdopodobnie oznaczał dalsze zapotrzebowanie na postedycję tłumaczeń maszynowych, ponieważ firmy będą prosić ludzi o wkroczenie do akcji i poprawienie błędów maszyn.

Marketing wielokanałowy

Jest to kolejny obszar, w którym wpływ pokolenia Z będzie odczuwalny w 2021 roku. Młodzi ludzie oczekują, że ich zaangażowanie w produkt i markę będzie przebiegać bezproblemowo, gdy będą badać, recenzować i kupować produkty. Firmy, które wygrają w tym omni-channel experience, będą motorem sukcesu w 2021 roku. W związku z tym usługi tłumaczenia aplikacji, wraz z tłumaczeniem stron internetowych i mediów społecznościowych, będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ firmy będą dążyły do angażowania młodych konsumentów ponad granicami międzynarodowymi na różne sposoby.

Tłumaczenie wideo

Innym kluczowym trendem biznesowym w 2021 roku będzie wykorzystanie wideo, które nadal rośnie jako środek do edukowania i angażowania klientów, a także reklamowania produktów w bardziej tradycyjny sposób. W związku z tym na tłumaczenia wideo również będzie duży popyt, a tłumacze, którzy chcą się wybić, muszą upewnić się, że ich umiejętności w zakresie podpisów i oznaczania czasu są na najwyższym poziomie.

Uwagi końcowe

Jak zawsze w 2021 r. trendy biznesowe będą miały wpływ na zlecenia składane specjalistom ds. tłumaczeń w ciągu roku, ponieważ firmy starają się ustanowić i utrzymać swój globalny ślad. Tłumacze, którzy są gotowi wkroczyć do akcji i świadczyć usługi opisane powyżej, powinni mieć w rezultacie udany rok.