Czy lubisz uczyć się języka angielskiego?

blog_2

Jeśli już lubisz uczyć się angielskiego, wiesz, że jest to wartościowa rzecz i świetny sposób na spędzenie czasu.

Ale jeśli nie, to najwyższy czas, abyś przeczytał ten artykuł!

Jeśli jest to kwestia motywacji, czytaj dalej i poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci poczuć się bardziej zmotywowanym do nauki angielskiego.

Jeśli czasami czujesz się niekomfortowo podczas lekcji lub jeśli uważasz, że nauka angielskiego jest tylko "koniecznością" i nie jest ani przyjemna, ani warta poświęcenia czasu i energii, czytaj dalej!

Znajdziesz tu pomocne wskazówki i materiały, które pomogą Ci nauczyć się tego pięknego języka, dobrze się przy tym bawiąc i zyskując prawdziwe poczucie satysfakcji.

Oto pięć prostych wskazówek.

  • Czytaj

Czytaj jak najwięcej po angielsku. Nie ma znaczenia, czy czytasz bajki, czy klasykę literatury.

Ważne, żeby było to dla Ciebie interesujące.

Oczywiście, jeśli chcesz się doskonalić, zalecam, abyś znalazł coś z bardziej wymagającym słownictwem.

Odnów więc swoją kartę biblioteczną, zaprenumeruj ulubione czasopismo lub poszukaj materiałów w Internecie, np. na blogach.

  • Zanurz się w kulturze

Zrozumienie kultury brytyjskiej lub amerykańskiej jest częścią nauki języka.

Lepiej zrozumiesz i zapamiętasz wiele wyrażeń i sytuacji, jeśli będziesz znał tradycje, wzorce zachowań i literaturę angielską, w tym zarówno książki, jak i poezję.

W końcu to zawsze miłe, gdy uświadamiasz sobie, że rozumiesz opowiadanie, tekst, a nawet dzieło klasycznej literatury angielskiej, a nie tylko znaki na ulicy.

  • Dziel się informacjami z innymi

"Gdzie i kiedy?" - pytasz. Jest wiele sposobów. Można założyć własny blog w języku angielskim i pisać o swoim hobby, zainteresowaniach, przemyśleniach na temat miejsc, do których się podróżowało itp.

W ten sposób można doskonalić swoje umiejętności pisarskie.

Jeśli nie chcesz pisać własnego bloga, czytaj blogi innych, a także różne artykuły i nie bój się zostawić komentarza, jeśli masz pytania.

Możesz także znaleźć społeczność internetową, która podziela Twoje zainteresowania, a następnie pisać o swoich przemyśleniach, pomysłach, ideach i przekonaniach - oczywiście w języku angielskim.

[subscription_form]

  • Podejmij ryzyko - i mów

Z reguły jest to najtrudniejsza część. Ale musisz pokonać swój strach! Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której możesz wykorzystać swój angielski, wykorzystaj to!

Musisz przezwyciężyć strach przed powiedzeniem czegoś niewłaściwego. Poproś osobę, z którą rozmawiasz, aby Cię poprawiła.

Zawsze staraj się mówić jak najwięcej, gdy podróżujesz lub spotykasz obcokrajowców. Nie należy milczeć!

Alternatywą może być subskrypcja interaktywnych stron internetowych, które oferują nie tylko wiele różnych sposobów nauki, ale także możliwość spotkania i rozmowy z innymi osobami, które uczą się języka angielskiego.

  • Zrób sobie przerwę

Nigdy nie zapominaj o korzyściach płynących z relaksu. Nie ma potrzeby zmuszania się do nauki, jeśli jesteś zmęczony.

Możesz także słuchać muzyki, oglądać filmy lub słuchać audiobooków w języku angielskim. To chyba nie jest zbyt trudne, prawda?

Czy napotkałeś trudności podczas nauki języka angielskiego? Co zrobiłeś, aby je przezwyciężyć?