Języki przyszłości

blog_2

Modne są również języki obce

Rynek tłumaczeń to branża bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany polityczne, społeczne i kulturowe zachodzące na świecie. Rosnące zapotrzebowanie na tłumaczenia w określonych językach jest jednym z widocznych przejawów tych zmian. W zależności od tego, co się dzieje, można pokusić się o rosnące zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe w niektórych językach.

Mogą pojawić się nowi sąsiedzi

Pierwsze dwa to ukraiński i arabski. Wybór tego języka nie dziwi, biorąc pod uwagę sytuację polityczną na Ukrainie, a także zbliżający się problem migracji z Bliskiego Wschodu. Szacuje się, że w Polsce mieszka już kilkaset tysięcy wschodnich i południowych sąsiadów. Ta ogromna liczba oznacza, że dokumentów wymagających tłumaczenia będzie bardzo dużo. Zazwyczaj są to tłumaczenia przysięgłe. Zbliżająca się fala uchodźców oraz coraz częstsze kontakty gospodarcze z krajami arabskimi mogą również oznaczać duże zapotrzebowanie na tłumaczy języka arabskiego.

Wschodzące tygrysy Europy

Turecki i rumuński prawdopodobnie staną się bardziej przydatne w najbliższej przyszłości. Rosnące znaczenie Turcji na arenie międzynarodowej stwarza wiele możliwości dla biznesu, co z kolei zwiększa zapotrzebowanie na tłumaczy. Rumunia również jest krajem, który powoli wychodzi z cienia. Dzięki globalnej polityce zaczyna w pełni realizować swój potencjał.

Największa z potęg

Ten ostatni język jest popularny i dobrze płatny. Pomimo swojej popularności, jego liczba odmian, poziom trudności i nieskończone możliwości, jakie oferuje, sprawiają, że jest to najlepszy język. Mowa oczywiście o języku Państwa Środka. Chiny to najbardziej zaludniony naród na świecie, posiadający ogromną gospodarkę, która pretenduje do miana największej potęgi. Praca tłumacza języka chińskiego niemal gwarantuje sukces zawodowy i finansowy. Jest to fakt, który utrzyma się jeszcze przez bardzo długi czas.