9 Wspaniałe materiały do nauki i ćwiczenia form czasownika dokonanego w języku angielskim

blog_2

Ostatnio wpadłem na świetny pomysł: podzielić się z Wami pomysłami na to, gdzie można znaleźć pomocne informacje o formach czasownika perfect w języku angielskim. Mam nadzieję, że ten temat będzie zarówno interesujący, jak i pożyteczny. A co najważniejsze, coś, co można wykorzystać.

Istnieją setki tabel gramatycznych, wyjaśnień i stron internetowych z ćwiczeniami, więc moim zadaniem jest znaleźć najlepsze zasoby w Internecie i pomóc Ci w zrozumieniu i użyciu form czasownika dokonanego w języku angielskim.

  • Bank gramatyczny

To wspaniałe źródło zawiera wiele różnych ćwiczeń, które zaspokoją każdy gust. Możesz sprawdzić się i zobaczyć poprawne odpowiedzi.

  • Quiz po angielsku

Oprócz wielu ćwiczeń ze słownictwa, możesz wykorzystać tę stronę do ćwiczenia czytania i doskonalenia gramatyki.

Osobiście lubię strony takie jak ta, które są dobrze zaprojektowane i łatwe do zrozumienia. To przyjemna strona, z której warto korzystać!

  • Ćwiczenia z języka angielskiego

Jest to świetna strona do nauki dzieci. Ćwiczenia są dobrze zaprojektowane i uporządkowane według poziomów językowych.

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć ćwiczenie, którego potrzebujesz, zapisać je i wydrukować! Dzieci będą zachwycone!

"Ciężka praca budzi w człowieku twórcze moce." - A. K. Tołstoj

  • Ego4u - gramatyka angielska online

Na tej stronie znajdziesz najpierw teorię, a następnie ćwiczenia, które pozwolą Ci przećwiczyć to, czego się nauczyłeś. Wszystkie ćwiczenia są uporządkowane według poziomów językowych. Oprócz ćwiczeń, które pozwolą Ci się sprawdzić, znajdziesz tu teksty, które pokazują, jak używać różnych czasów i form angielskich czasowników.

  • English-hilfen

Byłem mile zaskoczony zaktualizowaną wersją tej strony. Można tu szczegółowo zapoznać się z każdą z form czasownika w języku angielskim, co pozwala na doskonalenie umiejętności językowych. Znajduje się tu więcej niż kilka ćwiczeń i testów, więc możesz dużo ćwiczyć!

  • English Page

Jest to świetna strona, aby poprawić swoją wiedzę na temat wszystkich form czasownika dokonanego, jest tu też wiele ćwiczeń. Fajne jest to, że przed każdym testem podawana jest teoria. Dla niektórych jest to dobra strona do nauki nowych rzeczy. Inni mogą sprawdzić i odświeżyć to, czego już się nauczyli.

  • Eclecticenglish

Na tej stronie wszystko jest jasne i zwięzłe. Zawiera więcej praktyki niż teorii. Znajduje się tu wiele ćwiczeń do pracy z formami czasownika perfect, jak również innych ćwiczeń gramatycznych.

  • English-Zone

Ta strona jest bardzo podobna do Grammar-Bank. Możesz od razu zobaczyć poprawne odpowiedzi do testów.

Dodatkowo informacje są podzielone na sekcje: Teacher Zone, verb zone, spelling itp. Są one pomocne zarówno dla nauczycieli, jak i dla tych, którzy uczą się sami.

  • WorksheetWorks

Prawdziwe odkrycie dla nauczycieli! Możesz wybrać rodzaj ćwiczeń i wydrukować je w różnych formatach.

Wraz z zadaniami można pobrać odpowiedzi. To jest świetne! Aby pobrać ćwiczenia, nie jest wymagana rejestracja.

To wszystko na dziś.

Jeśli te strony są dla Ciebie interesujące, kliknij "Lubię to". Jeśli jest jakaś świetna strona, o której zapomniałem wspomnieć, napisz o niej w komentarzach.