Jak powiedzieć "lubię to i "nie lubię tego" na różne sposoby po angielsku

blog_2

Lubisz czytać blogi, czasopisma i książki? A może uwielbiasz skakać ze spadochronem lub biwakować? A może nie znosisz węży i pająków lub nieuprzejmych ludzi w środkach transportu publicznego?

Jeśli czytasz tę stronę, oznacza to, że chcesz wiedzieć, jak wyrazić swoje preferencje w języku angielskim na różne sposoby. Bez względu na to, czy jesteś osobą uczącą się języka i próbującą poszerzyć swój zasób słownictwa, czy też native speakerem starającym się zwiększyć swoje umiejętności mówienia, pomocne będzie wyrażanie swoich preferencji w unikalny i interesujący sposób.

Najprostsze i najbardziej powszechne wyrażenia to lubię oraz Nie lubię.

Przyjrzyjmy się jednak kilku innym ciekawym sposobom wyrażania preferencji w języku angielskim

A także poszerzysz swoje słownictwoa Twoja umiejętność mówienia po angielsku poprawi się.

Czy jesteś gotowy?

7 sposobów, jak powiedzieć, że coś lubisz po angielsku

Po pierwsze, przyjrzyjmy się kilku angielskim słowom, które pomagają wyrazić "pozytywne" preferencje.

1. I enjoy it

Ten czasownik oznacza "rozkoszować się" czymś lub czerpać z tego przyjemność. Po tym słowie używamy czasownika z końcówką -ing. Na przykład: I enjoyreading

.

2. Uwielbiam to.

To słowo może być użyte zarówno jako rzeczownik, jak i czasownik, więc aby określić jego znaczenie, należy przyjrzeć się kontekstowi.

Możemy użyć słowa "kocham", aby wyrazić, że bardzo podoba nam się jakaś czynność lub rzecz.

Niekoniecznie musi to być osoba. Na przykład: I love ice cream. Po prostu uwielbiam jeździć samochodem.w. Uwielbiam deszcz w lecie.

3. Pasjonuje mnie to

To wyrażenie oznacza "mocno kochać coś lub kogoś; mocno czuć do czegoś sympatię".

4. Lubię ją

To wyrażenie może być Ci znane ze szkoły. Przynajmniej dla mnie jest. Oznacza ono "lubić; być przyciąganym".

Na przykład: I am fond of sports. Lubimy uczyć się języka angielskiego.

5. Jestem jego fanem

Prawdopodobnie domyśliłeś się znaczenia tego wyrażenia, ponieważ słowo "fan" występuje również w innych językach. Oznacza ono "bardzo lubić coś".

Na przykład: I am a fan of skateboarding.

6. Jestem nim zainteresowany

To wyrażenie oznacza "lubić; być przyciąganym". Na przykład: Jestem zainteresowany pisaniemw artykułów o marketingu.

7. Interesuję się tym

Ostatni zwrot wyrażający preferencje na naszej liście oznacza "lubić; cieszyć się". Na przykład.: Jestem fanem Marka. Lubię malować..

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Excellent"

6 sposobów na powiedzenie, że czegoś nie lubisz po angielsku

Przyjrzyjmy się teraz kilku wyrażeniom w języku angielskim, które wskazują na negatywny stosunek do czegoś.

1. I hate/loathe it

Prawdopodobnie znasz jedno z tych słów, a konkretnie słowo "hate". Drugi czasownik oznacza to samo, ale jest jeszcze mocniejszym słowem do wyrażenia tego uczucia.

Na przykład: Nienawidzę się spóźniać. Nie cierpię owoców morza.

[subscription_form]

2. Nie mogę tego znieść

To angielskie wyrażenie oznacza "dogłębnie nie lubić; nie być w stanie znieść czegoś lub kogoś". Na przykład: Nie znoszę zimnego jedzenia. Nie znoszę, gdy mówi o porażce Jane.

3. Nie przepadam za nim

Jeżeli słowo not jest umieszczone przed formą czasownika "być", oznacza to, że wolisz unikać osoby lub rzeczy, o której mówisz. Wyrażenie to nie jest tak mocne jak słowo "nienawidzić". Na przykład: Nie jestem zwolennikiem tańca.

4. To doprowadza mnie do szału

Oznacza to "bardzo denerwować; denerwować do rozpaczy". Zamiast zaimka "it" można użyć czegokolwiek. Na przykład: Impoliteness is driving me crazy. Włosy Amy pozostawione na moim grzebieniu doprowadzają mnie do szału.

5. To nie jest moja filiżanka herbaty

Ten idiom nie ma nic wspólnego z herbatą ani z jej piciem. Oznacza "nie lubić". Na przykład: Horror movies are not my cup of tea. Do you like śpiewać? - Nie, to nie jest moja filiżanka herbaty.

6. To nie moja sprawa

Nasze ostatnie wyrażenie jest podobne do poprzedniego i oznacza to samo: "Nie lubię..." lub "Nie interesuje mnie...". Na przykład: Gotowanie to nie moja działka. Publiczne przemówienia nie są moją pasją.

To wszystko. Używaj tych wyrażeń zamiast zwykłych "Lubię..." i "Nie lubię...".

Ludzie, z którymi rozmawiasz lub wymieniają wiadomości będą bardziej zadowolone, gdy usłyszą i zobaczą nowe angielskie zwroty, których właśnie się nauczyłeś.

Jeśli starasz się opanować umiejętność mówienia po angielsku, upewnij się, że opanujesz te synonimy, aby móc prawidłowo wyrażać swoje upodobania!

Powodzenia!