Lista rzeczowników zbiorowych: 10 najbardziej niezwykłych angielskich rzeczowników zbiorowych

blog_2

Rzeczowniki zbiorowe mogą być mylące w języku angielskim, niezależnie od tego, czy są to powszechne rzeczowniki zbiorowe, czy bardziej dziwaczne i nietypowe. W języku angielskim występuje znaczna liczba tego typu rzeczowników, dlatego postanowiłem pomóc Ci zrozumieć, czym one są i jak są używane.

Ta infografika jest pomocną pomocą wizualną, która ilustruje dziesięć najbardziej niezwykłych rzeczowników zbiorowych w języku angielskim. Nie będę oczywiście wyjaśniać wszystkich rzeczowników zbiorowych, ale omówię niektóre z bardziej niezwykłych. Myślę, że będziesz zaskoczony tym, czego dowiesz się o rzeczownikach zbiorowych w języku angielskim.

A więc... proszę o uwagę...

Rzeczowniki zbiorowe są używane do określania grup przedmiotów, ludzi, zwierząt, roślin itp. Na przykład, słowa, family, grupa, team, załoga, strona, personel, publicznośćoraz kongregacja wszystkie odnoszą się do ludzi.

Istnieją również rzeczowniki zbiorowe, które są używane w odniesieniu do królestwa zwierząt lub rzeczy - a stado ptaków, a stado kóz, a karawana wielbłądów, wiązanka kwiatów, garść pęk kluczy, ławica ryb, stado słoni.

Warto również wspomnieć, że rzeczowniki zbiorowe w języku angielskim mogą występować zarówno w liczbie pojedynczej, jak i mnogiej (podobnie jak czasowniki w liczbie pojedynczej i mnogiej). Dlatego też sposób użycia takich rzeczowników - jako pojedynczej całości lub jako zbioru pojedynczych elementów - zależy od odpowiednich czasowników. Na przykład: Nasza drużyna nie jest duża. Nasza drużyna przebiera się po meczu w swoje stroje ludowe.

10 Nietypowych rzeczowników zbiorowych (+ przykłady)

Teraz czas przyjrzeć się tym dziesięciu nietypowym rzeczownikom zbiorowym w języku angielskim.

1. A. Stojak

Grupa, gaj lub mały lasek drzew należących do tego samego gatunku.

Przykład: Drzewostan z sadzonkami rozmnaża się dzięki obfitym deszczom.

2. Kępa

Może być stosowany do chwastów, mchu, wodorostów i wielu innych roślin.

Przykład: Kępa pachnących roślin lawendy jest radością dla oka.

3. Brood

Ten zbiorowy rzeczownik odnosi się do grupy lęgów lub młodych zwierząt urodzonych w tym samym czasie.

Przykład: Helena, kura, wychowała tej wiosny duży potomek piskląt.

4. Bluszcz

Jest to kolejny termin związany z ptakami, ale stosuje się go również w odniesieniu do grupy samic lub nadmiaru czegoś.

Przykład: Dzięki jego urokowi i dobremu wyglądowi, za Grzegorzem zawsze ugania się mnóstwo pięknych dziewczyn.

5. A. Gospodarz

Może być stosowane do grupy gości, stada ptaków lub innego dużego zgromadzenia

Przykład: Zastęp turystów szuka miejsc, w których można coś zjeść.

6. Rój

Słowo rój oznacza dokuczliwą grupę latających owadów lub innych szkodników.

Przykład: Rój gnatów ogarnia drużynę siatkarską.

7. A. Duma

Podobnie jak stado, duma jest rzeczownikiem zbiorowym używanym do opisania grupy lwów lub imponujących ptaków, takich jak strusie lub pawie.

Przykład: Duma lwów odpoczywa w cieniu drzewa akacjowego.

[subskrypcja_form]

8. A Łóżko

Ten termin morski jest używany do opisania siedliska, w którym rozwija się kolonia mięczaków.

Przykład: Zgodnie z mapą, na przybrzeżnych płyciznach znajduje się skupisko małży.

9. A Szkoła

Szkoła to nie tylko miejsce nauki. Jest to również termin stosowany w odniesieniu do dużej grupy ryb społecznych.

Przykłady: Szkoła żółtych ryb tangowych przemierza zatokę, a hordy turystów uprawiających snorkeling pędzą do wody.

10. A Zespół

Używa się go do określenia plemienia, grupy ludzi o wspólnych zainteresowaniach, grupy muzyków lub stada zwierząt.

Przykład: Robin Hood podróżował przez Las Sherwood ze swoją bandą wesołych ludzi.

Mam nadzieję, że wszystko było jasne i zrozumiałe.

Jak często używasz rzeczowników zbiorowych, kiedy mówisz po angielsku? Wymieńmy kilka liczb, dobrze?

Opanuj użycie rzeczowników zbiorowych z Preply

Oto kilka przydatnych przykładów rzeczowników zbiorowych, ale prawdziwe opanowanie ich użycia wymaga interakcji jeden na jeden z rodowitym Anglikiem. Preply to najlepsze miejsce w sieci, aby połączyć się z pełnymi pasji, doświadczenia i zaangażowania korepetytorami, którzy pasują do Twojego przedziału cenowego, harmonogramu i celów.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"