Terminowość - najważniejszy aspekt interakcji z klientem

blog_2

Każdy klient, niezależnie od tego, z jakiego powodu przychodzi do biura tłumaczeń, zawsze zadaje to samo pytanie: kiedy mogę odebrać swoje zamówienie? Czasami nie ma łatwej odpowiedzi - trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć wpływ na czas realizacji zlecenia. Jeśli jednak został już przedstawiony konkretny termin, nie można go w żaden sposób przekroczyć. Dotrzymywanie terminów jest jednym z kluczowych elementów profesjonalizmu w pracy właściwego biura tłumaczeń.

Dlaczego dotrzymywanie terminów jest tak ważne?

Bardzo często przekazanie klientowi wyników pracy wpływa nie tylko na sukces jego firmy, ale także na tak ważne sprawy jak leczenie poważnej choroby. Kiedy klient przychodzi do biura tłumaczeń, daje mu kredyt zaufania. Klient wierzy, że po określonym czasie otrzyma wysokiej jakości dokument, przetłumaczony zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem tłumacza - a po odebraniu zlecenia może natychmiast wykorzystać go do własnych celów.

Termin:

Terminowość mierzy jakość pracy, rzetelność i zdolność do dotrzymania słowa. Jeśli wykonawca przestrzega ustalonych terminów, klient wie, że zawsze może na niego liczyć. Pomaga to nawiązać bardzo ważną z biznesowego punktu widzenia relację, opartą na wzajemnym zaufaniu i lojalności.

Jeśli tłumacz nie dostarczy tłumaczenia przed upływem terminu, należy ostrzec o tym klienta, zanim zwróci się do niego z prośbą. Na przykład, może być konieczne przesunięcie terminu spotkania biznesowego, podczas którego zostanie podpisana ważna umowa - dokładnie taka sama, nad którą obecnie pracują tłumacze. Chociaż klient z pewnością nie będzie z tego zadowolony, uważa się, że jest bardziej profesjonalny niż nie dotrzymanie terminu bez poinformowania o tym klienta.