Maksymalizacja korzyści w ramach obecnego rynku tłumaczeń - Część II

blog_2

Rozbudowa przedsiębiorstwa

Wcześniej omówiliśmy różne aspekty wpływające na koszty, jak również możliwe sposoby ograniczenia ogólnej kwoty pieniędzy, które tracą Państwo podczas prowadzenia działalności operacyjnej. Mając już świadomość źródeł strat finansowych w Państwa firmie, przejdźmy dalej i wspomnijmy o kilku metodach, które mogą wprowadzić pieniądze do Państwa przedsiębiorstwa.

Ostatnim razem nasz główny nacisk kładliśmy na czynniki, które były bezpośrednio zaangażowane w zmianę wcześniej zdefiniowanych marż. Wszystkie pieniądze, które otrzymują Państwo w zamian za swoje usługi, są natychmiast przeznaczane na pokrycie zewnętrznych i wewnętrznych kosztów realizacji projektu. To nie koszty zewnętrzne są tak trudne do nadzorowania; można je dość łatwo śledzić, śledząc stawki dostawców, dostępność i średni czas potrzebny do ukończenia projektu. Zbadanie wszystkich wewnętrznych kosztów może ujawnić pewne zaskakujące odkrycia. Podczas gdy za nieefektywne zarządzanie finansami zwykle obwiniane są koszty stałe, bliższa analiza pokazuje, że większość pieniędzy wypływa w zasadzie na etapie zarządzania projektem. Konkretne zadanie nie zostanie zrealizowane bez pomocy człowieka: to z kolei wymaga czyjegoś czasu i uwagi.

Podczas gdy my skupiamy się na zapobieganiu takim sytuacjom, zawsze jest taki jeden projekt, który ostatecznie nie przynosi nic więcej, jak tylko straty finansowe i problemy. Niektóre zamówienia kosztują znacznie więcej niż są w rzeczywistości warte - dlatego tak ważne jest stosowanie najlepszych rozwiązań, aby uniknąć znacznych strat i zmaksymalizować wydajność przedsiębiorstwa.

Zaskakująco mała grupa ludzi docenia prawdziwą siłę drzemiącą w takiej efektywności: możliwość przełożenia Twoich wysiłków na konkretne korzyści ekonomiczne. Znajdź tylko niektóre z tych metod wymienionych poniżej:

  • Ponownie wykorzystaj wszystko, co masz. Pozwól, aby wszystkie zasoby zgromadzone przez lata działalności Twojej firmy działały na Twoją korzyść; zaawansowana efektywność przekłada się bezpośrednio na podział kosztów stałych i obsługę wielu projektów z wykorzystaniem tego samego materiału. Obniżenie tych wydatków znajdzie odzwierciedlenie w konkurencyjnej marży.
  • Poświęć swój czas na dokładne zbadanie efektywności i marży - w końcu to właśnie stąd pochodzą Twoje przychody. Nadzór nad marżami pozwala na realizację mniej skomplikowanych i wymagających zadań, które kiedyś były tak uciążliwe. W mgnieniu oka przekonasz się, że zaawansowana efektywność przekłada się bezpośrednio na zdolność do ich realizacji i staje się atrakcyjnym partnerem dla przedsiębiorców i firm poszukujących takich rozwiązań językowych.
  • Zamiast traktować tak proste i stosunkowo małe projekty jako ciężar, spróbuj spojrzeć na nie z innej perspektywy: lojalny klient wróci z takimi dokumentami, tworząc tym samym stabilne źródło dochodu. Przewaga takich projektów stale rośnie i jest wysoce nieprawdopodobne, że mamy do czynienia z odwróceniem tego trendu; lepiej dostosować swoje procesy, aby dobrze je obsługiwać, dostosowując się do ograniczonego budżetu i napiętych terminów.

Podział kosztów stałych i zwiększenie efektywności będzie miało odzwierciedlenie zarówno w Państwa przychodach, jak i możliwości stworzenia zróżnicowanej oferty dla Państwa klientów. Skupienie się na maksymalizacji wydajności może wydawać się centralnym punktem tych zmian, ale prawdziwy potencjał tkwi w zdolności do obsługi różnych zamówień po konkurencyjnych cenach - i wyróżnieniu się wśród konkurencji na rynku.

czytaj więcej w części III >>