Biuro tłumaczeń - co może zaoferować swoim klientom

blog_2

Jaki jest zakres usług biura tłumaczeń?

Ludzie, czy to klienci indywidualni, czy też przedstawiciele firmy, zazwyczaj zwracają się do biur tłumaczeń, gdy są bezpośrednio zainteresowani daną usługą tłumaczeniową. Powodem, dla którego ludzie chętnie wybierają biura tłumaczeń w miejsce lingwistów zewnętrznych, jest przede wszystkim kompleksowość oferowanych usług - wystarczy jedna osoba koordynująca zadania, aby wykonać rzetelne usługi tłumaczeniowe, korektorskie i lokalizacyjne. Klienci mogą skupić się na innych działaniach związanych z biznesem, zamiast sami zostać kierownikiem projektu, raczej nieefektywnie koordynując jednoczesną pracę trzech (lub więcej) specjalistów językowych. Wyprzedzając konkurencję, dyrektorzy generalni często poszerzają swoją ofertę o DTP, copywriting i lokalizację, co sprawia, że niemalże nie można nie spełnić oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapoznaj się z szeroką gamą profesjonalnej pomocy językowej, jaką oferują biura tłumaczeń

Zalety biura tłumaczeń nie ograniczają się do kompleksowego podejścia do danego zlecenia. Wśród innych najczęściej wymienianych czynników uzasadniających takie decyzje, klienci przypominają sobie:

Rozwiązywanie kwestii odpowiedzialności. Jeśli chodzi o współpracę z niezależnymi tłumaczami, można łatwo ustalić, kto jest odpowiedzialny za terminową realizację zlecenia. Kiedy jednak sprawy idą źle, klient może mieć poważne problemy z wymuszeniem przygotowania danego zlecenia. Skontaktowanie się z tłumaczem kilka razy dziennie może przynieść niewielki efekt, będąc jednocześnie stresującym i czasochłonnym. Niektórzy specjaliści mogą spróbować strategii unikania, ignorując rozmowy telefoniczne i e-maile. W skrajnych przypadkach wydaje się, że dany lingwista po prostu rozpłynął się w powietrzu - czasami wraz z pieniędzmi klienta. Bezpośredni kontakt kierownika projektu z wieloma specjalistami zaangażowanymi w realizację zlecenia oznacza, że właściciel firmy potrzebujący tłumaczenia nie musi martwić się o to, czy jego tłumaczenie jest w trakcie realizacji; to czyjaś inna odpowiedzialność, wraz z zapewnieniem jego wysokiej jakości.

profesjonalna pomoc językowa

Oszczędność czasu i pieniędzy. Nie jest niczym niezwykłym myślenie, że robienie wszystkiego na własną rękę byłoby znacznie tańsze i szybsze - i to prawda, pod warunkiem, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę, że to my szukamy usług tłumaczeniowych zamiast ich świadczyć, nasza wiedza na temat danej branży jest ograniczona, co pozostawia nas daleko w tyle za profesjonalistami zajmującymi się na co dzień takimi zadaniami. Dzięki wewnętrznym korektorom i redaktorom pracującym dla biur tłumaczeń, czas realizacji jest nieporównywalnie krótszy w porównaniu do trzech (lub więcej) indywidualnych lingwistów pracujących nad jednym projektem. Dokładnie z tego samego powodu jest to również rozwiązanie oszczędzające pieniądze, ponieważ samodzielne zebranie zespołu specjalistów językowych jest znacznie mniej ekonomiczne.

Niezrównana jakość. Biura tłumaczeń dążą do ciągłego doskonalenia, zawsze walcząc o utrzymanie swojej pozycji na rynku. Reputacja firmy jest niezwykle ważna dla jej dyrektora generalnego, dlatego też wdrażają wieloetapowe systemy zapewnienia jakości, mające na celu zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług. W przypadku tłumaczy zewnętrznych oferujących pomoc związaną z językami egzotycznymi i rzadkimi, musimy w pełni zaufać ich umiejętnościom i wiedzy, nie mogąc zweryfikować jakości treści. Kiedy nasi klienci lub współpracownicy dają nam znać, że coś jest nie tak z naszymi materiałami marketingowymi lub reklamowymi, treścią strony internetowej lub biuletynem e-mail, zwykle jest już za późno, a nasza reputacja wzięła już poważny cios.

Profesjonalizm, terminowość i rzetelność - biura tłumaczeń w skrócie

Liczba biur tłumaczeń wciąż rośnie, co czyni tę branżę bardziej konkurencyjną niż kiedykolwiek. Choć nie jest ona szczególnie dobra dla właścicieli firm, nie może być bardziej doskonała dla klientów: to właśnie profesjonaliści oferujący punktualne usługi o niezawodnej jakości pozostają na rynku. Biura tłumaczeń mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko podstawowe usługi, takie jak tłumaczenia pisemne i ustne, DTP, lokalizacja i copywriting. Powinniśmy również wziąć pod uwagę wszystkie te niematerialne aspekty, które pomagają nam zachować spokój i skupić się na zadaniach podstawowych dla naszej działalności - takich jak terminowa realizacja zleceń, profesjonalne podejście do klienta, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów oraz nadzór nad sprawną pracą i przepływem informacji.