Obsługa najbardziej powszechnych problemów, z jakimi borykają się dostawcy usług językowych

blog_2

Branża tłumaczeniowa jest ciągle zmieniającym się środowiskiem, w którym trzeba ostrożnie poruszać się pomiędzy zwykłymi pułapkami a dynamiczną konkurencją. Poniżej przedstawiono 7 wyzwań, które stanowią podwójne zagrożenie dla przedsiębiorców, ponieważ nie tylko pojawiają się regularnie, ale mogą okazać się trudne do rozwiązania.

Radzenie sobie z dobrze znanym dylematem marżowym

Marże stanowią szeroko omawianą kwestię, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że prawie wszyscy dostawcy usług muszą podjąć znaczne wysiłki, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Znalezienie właściwej równowagi między wydatkami a przychodami jest wystarczająco trudne - i nie staje się dużo łatwiejsze, gdy myślimy o obiecujących projektach, które przynoszą niewiele lub nie przynoszą żadnych zysków finansowych. Poinformuj swoich współpracowników, że nie każdy projekt jest wart uruchomienia swoich najlepszych dostawców, gdy tylko ocenimy jego finansowy wymiar: przed przystąpieniem do pracy nad nim należy ocenić jego potencjał w zakresie generowania przychodów. Sprawdź dokładnie, jaki będzie koszt wkładu redaktora, tłumacza i weryfikatora. Nigdy nie należy lekceważyć ilości pracy, jakiej wymaga przeciętne zamówienie, bez względu na to, jak trudne byłoby oszacowanie całego wysiłku włożonego w zarządzanie projektem. W dzisiejszych czasach powszechnym zjawiskiem jest wprowadzanie różnych rozwiązań automatyzacyjnych w codziennej pracy firmy - pomagają one obniżyć koszty finansowe, skrócić czas poświęcany na prozaiczne i powtarzalne zadania, a także uniknąć błędów.

Ujednolicenie celów zespołów sprzedaży i produkcji

Odpowiedzialność, która spoczywa na zespole sprzedaży i ich decyzjach o przyjęciu lub odrzuceniu niektórych projektów pozostaje w dużej mierze pominięta. Aby ułatwić ich sprawne funkcjonowanie, należy dać im wystarczająco dużo czasu na dokładne przeanalizowanie projektu, rozważenie, czy przynoszone przez nich przychody są warte czasu i środków wydanych na ich realizację. Niektóre projekty mogą wydawać się bardzo obiecujące, jednak sam wysiłek włożony na poszczególnych etapach ich realizacji znacznie przewyższa wszelkie zyski finansowe. Komunikacja ma kluczowe znaczenie dla bezwysiłkowego utrzymania marż i przemyślanego wyboru projektów; zapewnia płynną wymianę informacji między tymi zespołami.

Wyróżnij się na tle konkurencji - i zobacz, co jest ważne

Ustalenie źródeł Twoich wydatków i ich wielkości ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy; jest jeszcze wiele innych kwestii, które wymagają dokładnego zbadania. Nawet zmiana musi być zarządzana i oparta na solidnych faktach wynikających z dokładnych pomiarów - w ten sposób możemy natychmiast zobaczyć rezultaty naszych działań. Chociaż istnieje wiele sposobów na przyciągnięcie uwagi klienta, należy skupić się na ocenie czasu realizacji projektu, jakości lub obsługi klienta. Wszystko to działa na Twoją korzyść i warto skupić się na ich poprawie.

Więcej projektów nie oznacza większego zysku

Dostawcy usług językowych są obecnie świadkami subtelnego przesunięcia w kierunku realizacji licznych, ale niewielkich projektów tłumaczeniowych, zazwyczaj w bardzo krótkim czasie. Przy tak dużym wysiłku i zarządzaniu, jakie to wymaga, łatwo jest stracić wpływy z takich projektów - a dokładne zbadanie tego aspektu może być niemiłą niespodzianką. Nikt nie może sobie pozwolić na ignorowanie takich zleceń, jednak aby ich realizacja była szybsza i bardziej efektywna, należy zastosować szereg rozwiązań. Należy zawsze mieć na uwadze perspektywę długoterminową: projekty te mogą wydawać się w tej chwili całkowicie nierentowne. Jednak małe zamówienia klientów mogą stać się stabilnym źródłem codziennych dochodów. W tym celu należy rozważyć wdrożenie strategii automatyzacji - mogą one stać się Twoim sprzymierzeńcem w dostarczaniu stabilnych, szybkich usług językowych dla lojalnych klientów reprezentujących duże firmy - ponieważ zazwyczaj wymagają one dostarczenia takiej pomocy.

Nigdy nie lekceważ siły, która leży w twoich systemach IT

W ciągu ostatniej dekady zaczęliśmy brać nasze środowisko pracy online za pewnik; zaakceptowaliśmy pojawienie się różnych narzędzi, które miały ułatwić nasz przepływ pracy i uczynić go bardziej wydajnym. Choć na co dzień możemy tego nie dostrzegać, ostatecznie musieliśmy skupić się na oddzielnych systemach dedykowanych do zarządzania finansami lub projektami, a także przeglądać bazy danych naszych dostawców. Rzadko oszczędzamy czas, myśląc o całym wysiłku, jaki wkładamy w zapamiętywanie konkretnych rozliczeń płatniczych z dostawcami - podczas gdy mogłoby to łatwo znaleźć odzwierciedlenie w naszym systemie zarządzania i moglibyśmy skierować naszą energię na coś innego. Możemy zdecydować się na korzystanie z różnych systemów w celu zapewnienia nieprzerwanego przepływu pracy; musimy jednak zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto.

Obecnie wiele biur tłumaczeń podąża za trendem polegającym na stosowaniu systemu zarządzania tłumaczeniami. Wszystkie dane są wygodnie przechowywane w starannie zaprojektowanym środowisku informatycznym, które sprzyja codziennemu funkcjonowaniu firmy. Taki system pozwala śledzić etapy realizacji projektu, aspekt finansowy, znaleźć najlepszego dostawcę do wykonania danego zadania oraz zapewnić płynną komunikację pomiędzy członkami zespołu. W tym przypadku przydatna jest również automatyzacja.

Radzenie sobie z zawiłościami codziennej pracy

Złożoność, która towarzyszy postępowi, wpływa na każdy aspekt działalności - czy to ekosystem informatyczny, czy też biznes w ogóle. Radzenie sobie z wymagającymi wymaganiami klientów wymaga wprowadzenia rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb, a wszystko to przy jednoczesnej obsłudze wielu projektów na różnych etapach realizacji. Korzystając z systemu zarządzania tłumaczeniami - lub dowolnego innego systemu pomagającego zarządzać informacjami w tym zakresie - zawsze przekazujemy zebrane dane do środowiska biznesowego IT. Dzięki temu poszczególne dane są łatwo dostępne dla wszystkich pracowników, którzy mogą bez wysiłku uzyskać do nich dostęp i sprawić, że będą one działać na korzyść firmy.

Rozwijaj się - i poznawaj nowe rynki

Ciągle zmieniające się środowisko służy jako potężna siła, która popycha nas do dalszego rozwoju. Wymagające sytuacje powinny być traktowane nie jako zło konieczne, ale jako okazja do nauki i zdobycia nowego dobra. Możliwość świadczenia szerokiej gamy usług sprawia, że wyróżniają się Państwo na tle konkurencji i przyciągają potencjalnych partnerów biznesowych. Innymi słowy, sprawić, by ta przeszkoda działała na Państwa korzyść. Skoncentruj się na swoich możliwościach i zaoferuj przyszłym współpracownikom dokładnie to, czego potrzebują; poświęć swój czas na określenie ich wymagań i odważnie przeskocz do przyszłości.