Sześć powodów, dla których warto zrezygnować ze znieczulenia strzykawką

blog_2

Okazuje się, że strach przed zastrzykami nie jest niczym rzadkim. Wiele osób boi się bólu, igły a nawet samej strzykawki. Jednak można obecnie sobie takich przykrych doświadczeń oszczędzić, szczególnie u dentysty. Mamy bowiem już od jakiegoś czasu u naszych specjalistów dostępne znieczulenia komputerowe, które zastępują tam tradycyjne strzykawki. Warto wiedzieć, dlatego z takich propozycji warto skorzystać:

1. Mniej bólu u dentysty - Okazuje się, że wiele osób boi się strzykawki od najmłodszych lat. Przez bolesny zastrzyk przy znieczuleniu wielu naszych rodaków nie chce korzystać z dentysty. Nawet ponad 90% naszych rodaków ma próchnicę. Dla wielu dentystów to właśnie znieczulenie jest taką przyczyną, dla której nasi rodacy rezygnują z wizyty u dentysty. W przypadku znieczulenia komputerowego podawaniem płyny steruje specjalny komputer, dzięki czemu wszystko realizowane jest praktycznie bezboleśnie. W urządzeniu znajduje się mikroprocesor i to on będzie sterował podawaniem takiego znieczulenia w odpowiedniej ilości. Wtłacza się płyn z prędkością fizjologiczną, tak, że jest on od razu przyswajalny i nie ma problemu z pojawiającym się bólem, który dla wielu osób jest dużym problemem.

2. Nie poczujesz ukłucia - W przypadku takiego znieczulenia ból nie będzie się pojawiał nawet w momencie ukłucia i to z kilku powodów. W urządzeniu znajduje się dużo mniejsza igła niż ta w tradycyjnej strzykawce. Dodatkowo zanim taka igła będzie mogła zetknąć się z dziąsłem tkanka będzie już znieczulona. Wszystko będzie następowało dlatego, że pojawia się przed dotknięciem dziąsła kropla produktu znieczulającego i kontakt igły z dziąsłem nie będzie w ogóle odczuwalny. Taka wędrówka igły w głąb w ogóle nie będzie boleć, ponieważ systematycznie znieczulane są kolejne warstwy.

3. Mogą znieczulić tylko 1 ząb - Można powiedzieć, że takie znieczulenie ma jeszcze więcej różnorakich zalet. Oprócz tego, że znieczuleniem będzie kierować komputer będzie także można zastosować inne formy znieczulenia. Możliwe jest bowiem znieczulenie tylko jednego zęba a nie całej jamy ustnej. Odcina się od bólu jeden ząb i w ramach tego zęba realizuje się leczenie. Wcześniej takie znieczulenie w ramach tradycyjnych metod nie było możliwe. Dziś obszar leczenia można spokojnie zawęzić i to bez większych problemów a co najważniejsze takie działanie będzie w 100% bezpieczne.

4. Znika odrętwienie twarzy - Oprócz tego takie znieczulenie będzie także zdecydowanie minimalizować również wszelkie inne nieprzyjemne doznania, jakie mogą towarzyszyć często tradycyjnym zastrzykom. Stosując odpowiednie techniki sprawiają, że likwidują się wszelkie skutki uboczne jakie mogą się pojawić w ramach stosowania tego znieczulenia. Jest to ważne w przypadku dzieci, a także takich osób, które przeżywają traumy stomatologiczne. Dzięki temu będzie można zdecydowanie skuteczniej utrzymać kontrole nad takim pacjentem.

5. Ukrywają źródło lęku - Nowe rozwiązanie jest praktyczne również dlatego, że nie będzie tam widać igieł. Jest to kwestia ważna dla tych osób, które mają problem z tym, że panicznie boją się igieł. Aplikator w tym znieczuleniu będzie podobny do długopisu a to oczywiście sprawi, że można igłę ukryć przed pacjentem.

Znieczulenie komputerowe 6. Ważne dla dzieci - Stosowanie znieczulenia komputerowego jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, u których próg bólu jest bardzo mały. Tym samym będzie można uchronić w pewien sposób dziecko przed przykrymi doznaniami związanymi z leczeniem.